Lapin yliopiston taideaineiden opiskelijat TAO ry
Yhdistyksen ylimääräinen kokous
KOKOUSKUTSU
Aika: Maanantaina 31.1. klo 17.15
Paikka: Etäyhteys
Kutsuttu: TAO ry jäsenistö

 Tervetuloa yhdistyksen ylimääräiseen kokoukseen.

 Lapin yliopiston taideaineiden opiskelijoiden ainejärjestö TAO ry:n ylimääräinen kokous pidetään maanantaina tammikuun 31. päivänä 2022 klo 17.15 alkaen etäyhteydellä Microsoft Teamsin välityksellä. Saavuthan paikalle ajoissa ennen kokouksen alkamista. Yhdistyksen päätäntävaltaa käyttävät varsinaiset jäsenet yhdistyksen kokouksessa.

Kokouksessa valitaan hallituksen 2022 puuttuvat jäsenet eli sihteeri, rahastonhoitaja, työelämävastaava ja yritysyhteistyövastaava. Lisätietoja vapaista pesteistä löydät täältä: http://www.taory.fi/index.php/2021/12/10/lisahaku-tayttamatta-jaaneisiin-hallituspesteihin/ 

Kokoukseen on ilmoittauduttava erikseen, toivomme ennakkoilmoittautumisen suoritettavan sunnuntaihin 30.1.2022 mennessä kide.appin kautta. Kokousasiakirjat lähetetään ilmoittautuneille.

Ilmoittaudu täällä: https://kide.app/events/3540e977-2415-4e6e-a4d8-28dbd5409b94

 

Ystävällisin terveisin,

Sara Koskinen
puheenjohtaja
Lapin yliopiston taideaineiden opiskelijat TAO ry

******************************

Jos et pääse osallistumaan kokoukseen, mutta haluaisit hallitukseen 2022, täytä silti ilmoittautumislomake ja voit lähettää toisen henkilön edustamaan sinua kokoukseen.

Hallitus vastaa mielellään kaikkiin mahdollisiin kysymyksiin, joten olethan yhteyksissä jos mikään mietityttää!

Kokouksessa tavataan!  

******************************

BRIEFLY IN ENGLISH

Welcome to the extra meeting of TAO ry on Monday 31.1. from 5.15 pm!
Register here: https://kide.app/events/3540e977-2415-4e6e-a4d8-28dbd5409b94

The extra meeting of the University of Lapland’s Art Students’ Student Association TAO ry will be held on Monday, January 31, 2022, starting at 5.15 pm via Microsoft Teams. Please arrive on time before the meeting begins. The discretion of the association is exercised by the members at the association’s meeting.

 The meeting will elect the missing members of the board of 2022. The missing members of the board are the secretary, the treasurer, the work life correspondent and the corporate collaboration correspondent. More information about the board member roles can be found here: http://www.taory.fi/index.php/2021/12/10/lisahaku-tayttamatta-jaaneisiin-hallituspesteihin/

You have to register for the meeting separately. We hope that pre-registration will be completed by Sunday, January 30, 2022 via kide.app. Meeting documents will be sent to those who have registered.